Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu Gezisi

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu Gezisi

8 Ağustos 2021
Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu Gezisi

Antalya civarında yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği tatil noktalarının başında Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu geliyor. Kabak Koyu, Fethiye merkeze sadece 33 km uzaklıkta bulunuyor. Kelebekler Vadisi’ne ise Ölüdeniz’den kalkan teknelerle kısa sürede gidilebiliyor. Türkiye’nin en güzel doğal güzelliklerinden olan bu iki tatil noktası, tertemiz denizi, yeşil ile iç içe kumsalı ve özellikle yazın artan genç nüfusu ile en çekici tatil merkezleri arasında geliyor. Doğal bir ortamda tatil yapmak isteyen konuklar, bölgede bulunan yoga ve meditasyon merkezlerinden de yararlanabiliyor.

 

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu Özellikleri

Üç tarafı dağlarla çevrili olan Kabak Koyu, kanyon biçimli bir vadi ve vadide bulunan çakıllı bir kumsaldan oluşuyor. Ağaç evler ve kamp alanlarıyla öne çıkan bölge, trekking sporu açısından da dünyaca ünlü lokasyonlar arasında bulunuyor. Yaklaşık 500 km uzunluğunda olan Likya Yolu Kabak Koyu’ndan geçiyor. Birinci derece sit alanı olan koy, 200 metrelik büyüleyici sahiliyle doğa ile baş başa, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin favorisi oluyor. Endemik bitkileriyle ünlü Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi de doğa turizminin önde gelen lokasyonlarından birini oluşturuyor. Seksenden fazla kelebek türüne ev sahipliği yapan vadi, adını da bu özelliğinden alıyor. Kelebekler Vadisi de sessiz ve huzurlu bir deniz tatili yapmak isteyenler için son derece ideal.

 

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’na Nasıl Gidilir?

Kabak Koyu, Ölüdeniz’e 17 km, Kelebekler Vadisi’ne ise 4 km uzaklıkta yer alıyor. Kabak Koyu’na gitmek için Faralya Köyü’nün Kabak mahallesinden 20 dakikalık bir yürüyüş yapabilir, Ölüdeniz’den kalkan Faralya dolmuşlarına binebilir ya da tekne turunu tercih edebilirsiniz. Kelebekler Vadisi’ne gitmek için ise Ölüdeniz’den kalkan teknelere binebilirsiniz. Faralya tarafında bulunan bir patikayla da Kelebekler Vadisi’ne ulaşılabiliyor, ancak bu yol son derece tehlikeli olduğu için herkese önerilmiyor.

 

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu Konaklama

Eğer Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’nu ziyaret edecekseniz, bu bölgelerde bulunan kamp alanlarında, otellerde ya da pansiyonlarda kalabilirsiniz. Ancak sevdiklerinizle baş başa, çok daha sakin, konforlu ve modern bir konaklama opsiyonu arıyorsanız, villa kiralama seçeneklerine mutlaka göz atmalısınız. Fethiye kiralık villa seçenekleri her iki bölgeye de yakın olmayı sağlarken, konfordan ödün vermemeyi de mümkün kılıyor. Bu bölgede yer alan bütçenize uygun villalarda unutulmaz bir konaklama deneyimi elde edebilir, günübirlik turlarla Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’na kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Resital Villa aracılığıyla size en uygun villayı seçmek ve rezervasyonunuzu yapmak. Sadece dakikalar içerisinde en unutulmaz yaz tatili planınızı hayata geçirebilirsiniz.

Fırsatlarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Email abonelerimize çok sıkıcı olmadan yaklaşan indirimli kiralık villa fırsatlarını duyurmaya özen gösteriyoruz.
Abone Formu